diz protezi fiyatları

Diz Protezi Fiyatları, Hangi Marka Protez En İyisi?

Güncelleme: Mayıs 15, 2024 tarafındanEtiketler: , ,

Günümüzde diz kireçlenmesi ve kalça kireçlenmesinde ortopedi uzmanları tarafından hastalara sıklıkla uygulanan protez ameliyatları hastalar için oldukça güzel sonuçlar sağlıyor. Normal yaşantılarına hızlı bir şekilde dönüş ile ağrılarının geçmesini sağlayarak günlük aktivitelerini sağlıklı bir şekilde yerine getirebiliyorlar. Peki protez fiyatları nedir? Her şeyin kalitesine göre farklı marka ve çeşidi olduğu için bu yazımızda diz protezleri ve kalça protezlerinin markaların kalitesi ve fiyatlarını sizler için inceledik.

Hangi marka protez daha uzun ömürlü? Hangi markanın protezlerinin başarı oranı daha yüksek? Hangi marka protezler daha uygun fiyatlı? Hangi marka protez devlet SGK ödeme kapsamında? Merak ettiğiniz tüm soruların cevapları öncelikle ortopedi uzmanınızdan bilgi alabilirsiniz.

diz protezi markaları

Protez ameliyatları Sağlık Bakanlığı tarafından SUT ödemeleri kapsamında yapılsa da markadan markaya değişen geri ödeme miktarları bulunmaktadır. Örneğin A marka protezin geri ödemesi 20.000 TL iken protez satış fiyatının hastaneye maliyeti 35.000 TL olması sebebiyle hasta kişiden malzeme farkı alınabilmektedir. Bu durum hasta için fazladan cebinden çıkan para demektir.  Protez maliyeti devlet tarafından tamamen ödendiğinde ve malzemenin kaliteli uzun ömürlü oluşu hasta tarafından daha çok tercih edilmektedir.

En çok tercih edilen marka diz protezlerinin fiyatları ve devlet tarafından ödenme miktarları ne kadar?

Hangi marka protez daha uzun ömürlü?

Diz ve kalça protezlerinde malzeme kalitesi hastaların protezini ömür boyu kullanmasını sağlar ve ikinci bir ameliyat olma ihtimallerini düşürmektedir. Malzeme kalitesi olarak kendisini ispatlamış protezler tercih edilmelidir.  Ortalama kullanım ömürleri 15-20 sene olan protezleri doktorunuzla birlikte tercih etmenizi öneririz.

  • Hem kaliteli hem de cebinizi düşüneceğiniz bir protez markası seçin.

  • Doktorunuzla markaların kalitesini karşılaştırın.

  • En çok tercih edilen markalardan şaşmayın.

Hangi marka protezin maliyeti devlet tarafından karşılanıyor?

Devlet tarafından tıbbi malzemelerin maliyetinin karşılanmasında hem Türk malı protezler hem de ithal  protezler geri ödeme kapsamında. Hasta ameliyatını ithal bir protez ile yapılmasını istiyorsa da bunun maliyetsiz çözümü olarak karşımıza çıkıyor.

Malzeme tedariğinde sorun var mı?

Tedariğinde sorun yaşanan ürünler ortopedi uzmanına ve hastaya zaman kaybına neden oluyor. Kimi marka protezlerin tedarik zincirinde sorun yaşansa da bir çok protezde bu sorun bulunmamaktadır. Hızlı bir şekilde ameliyat olacak hasta için malzeme temininin sağlanması konusunda doktorunuzun tecrübesi ile protezler temin edilebilmektedir.

Ortopedi ameliyatlarında en çok kullanılan diz protezlerini sizler için inceledik. Ortopedi uzman doktorunuz ile hangi protezin uygulanacağı noktasında ortak noktada buluşabilirsiniz.

ortopedi uzmanı

Ortopedi Hastalıkları

Şikayetlerinize yönelik Neden olur? Ne iyi gelir? gibi tüm sorularınızın cevapları Ortopedi Uzmanı.com 'da.

Bir Yorum

  1. Eren Uğur Mayıs 15, 2024 - 7:28 pm - Yanıtla

    Çok başarılı olmuş teşekkürler

Bir Yorum Bırak